SAFRANBOLU AMASRA TURU

1.GÜN:  ABANT-SAFRANBOLU

SafranboluYörükköyü, Cinci Han, Köprülü Cami, Güneş Saati, Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Evi, Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı, Arasta

Gezimiz saat 00.00 da Bursa' daha önceden belirlemiş olduğumuz noktadan hareket edıyoruz. 8 Saat surecek yolculuguz sonucunda Safranbolu’ya varıyoruz. İlk olarak zamanında Bektaşilerin de yaşadığı Yörük Köyü ziyaret ediliyor. Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız keyifli gezimizin sonrasında,  Kadıoğlu Restaurantta'da öğlen yemeğimizi alıyoruz(Extra). Yemek sonrası UNESCO tarafından koruma altına alınan Tarihi Safranbolu’ya geçiyoruz. İlk olarak dünyanın nadir açık namazgahlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu'yu, Hükümet Konağı’nı, Saat Kulesi’ni fotoğrafladıktan sonra Safranbolu'nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Akçasu Kanyonu’nu da görerek; Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşıları geziliyor. 
Lokum imalatı hakkında slayt gösterisini izledikten sonra konaklayacağımız otelimize geçiyoruz
.

2.GÜN: Amasra, Bartın, Bakacak Tepesi, Amasra Kalesi, Fatih Cami , Bursa’ya varış

 

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Kristal Teras‘ a hareket ediyoruz. Kafetarya‘ da verilecek olan serbest zamanda dileyen misafirler ücretini ödeyerek Kristral Terastan manzarayı seyredebilirler. 3 Milyon yıllık geçmesiyle 6 km’lik uzunluğu olan Bulak Mağarasını geziyoruz. Belirlenen saatte hareket ederek Amasra’nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi ilk keşif noktamız olacak. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman “Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?”, yani “Dünyanın gözü bu mudur?'' diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesi’nden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Amasra merkezine indiğimizde gezimiz, Amasra Kalesi (Zindan Kalesi, Sormagir Kalesi) ile başlıyor. Roma Dönemi’nde yapılan Kemere Köprüsü ve Bizanslılar Dönemi’nde kilise olarak kullanılan Fatih Camii gezilerinin ardından, bölgeye özgü olan Mavi Yeşil Balık Restoran 'da alacağımız yemek sonrasında her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında Bursa’ya doğru yolculuğumuz başlıyor.

Ücrete Dahil Hizmetler :

*Gidiş-Dönüş Ulaşım

*Rehberlik

*Konaklama  ( Akça Konakları, Beyzade Konakları ve ya Kadıoğlu konakları,Germia Uni Hotel )

*Otelde Alınan 1 Sabah 1 Akşam Yemeği

*Otopark ücretleri

Ücrete Dahil  Olmayan Hizmetler:

*Müze ören yeri girişleri  
*Ekstra Harcamalar


PAYLAŞ

Whatsap

Canlı Destek

0549 806 16 16

Copyrights © 2019 Gezzy Tour. All Rights Reserved